Rozvojová území Praha

I když by se mohlo zdát, že Praha je už komplet zastavěná, opak je pravdou. Stále existují lokality v Praze, které na svou hodinku slávy teprve čekají. Pro tato rozvojová území v Praze se aktuálně připravují komplexní developerské projekty, které celá území oživí, přinesou do nich nový život a také řadu bytů, kanceláří a obchodních prostor.


Připravili jsme pro vás jednoduchý přehled, ve kterém vám tyto developerské projekty v Praze představíme, a ve kterém ke každému z nich vypíchneme to, co by vám nemělo ujít.


Nové byty v Praze

Rohanský ostrov

Mezi přední rozvojová území v Praze, ke kterému se navíc soustředí i velká pozornost médií a veřejnosti, patří Rohanský ostrov. Ostrov a přilehlé nábřeží se brzy stanou dějištěm jednoho z největších developerských projektů města Prahy. Vyroste zde obrovský rezidenční areál se zázemím v podobě stovek kanceláří a obchodů. Území o rozloze více než dvou set tisíc metrů čtverečních tak dostane úplně novou tvář a zařadí se pravděpodobně mezi velmi žádané lokality v Praze.

Smíchov City

Smíchov patří mezi velmi žádané a sledované lokality v Praze. Prostory Smíchovského nádraží totiž stále skýtají velkou příležitost pro rozvoj bydlení i komerčních prostor. Smíchov díky tomu patří mezi rozvojová území v Praze, které čeká velký stavební boom. Připravovaný projekt Smíchov City sem přinese prakticky celou novou čtvrť s byty, obchody a kancelářemi.

Žižkov City

Posledním z velké trojice sledovaných developerských projektů je revitalizace nákladového nádraží v Žižkově. I zde má vyrůst celá nová čtvrť – vznikne zde široký bulvár s obchody, restauracemi a kancelářemi, a v bočních ulicích hned tisíce nových bytů. I Žižkov se tak zařadí mezi lokality v Praze, ke kterým se bude upínat zájem investorů, obchodníků i obyčejných obyvatel hlavního města.

Pro veškeré nové developerské projekty má Praha jedno společné. Vždy jde o promyšlené areály se spoustou zeleně, které jsou citlivě zasazené do okolní architektury. Dobám odtržených komplexů na krajích měst už dávno odzvonilo.