Aktuality

Získejte nové kvalitní byty v Projektu Tandem Modřany

Modřanský areál bývalé čokoládovny, která pražany padesát let zásobovala pod značkou modré hvězdy cukrovinkami, dostál velkých změn. Modrá hvězda nyní bude vycházet nad dvěma novými bytovými domy, které vznikly v rámci rezidenčního projektu společnosti Sekyra Group Tandem Modřany. Ano, dva nové jednostranně orientované bytové domy s 6NP stojí přímo na pozemku bývalé čokoládovny.

Nebojte se developerských projektů

Developerský projekt je pro mnohé stále synonymem bydlení na zelené louce, odkud se obyvatelé nedostanou jinak než autem a kde zcela chybí základní obchody a služby. Dnes už je ale situace úplně jiná.

Rekordní výstavba nových bytů je tahounem českého stavebnictví

Aktuální data Českého statistického úřadu dokazují, že stavba nových bytových domů významně pomáhá celému odvětví stavebnictví. To až do října druhým rokem rostlo, nyní však stavební produkce meziročně poklesla o 1,3 %. Situace by se však mohla opět obrátit.

Developeři nabízejí bydlení v Praze a přitom v zeleni

Čím dál víc lidí si chce jít ráno zaběhat do lesa, mít krátkou cestu do práce v centru a večer s rodinou grilovat na zahradě. Developerské projekty se těmto přáním přizpůsobují.

Zastupitelé dali zelenou stavbě na místě smíchovského nákladového nádraží

Zastupitelé zrušili stavební uzávěru v místě smíchovského nákladového nádraží. Už za pár let v Praze vyrostou desítky nových bytů, kanceláří i obchodů.

Prahu čeká období výstavby nových čtvrtí

Pražské developerské firmy v příštích dvaceti letech plánují výstavbu za 143 miliard korun. V Praze vyrostou nové bytové domy, administrativní budovy i nákupní centra. Část plánovaných projektů si za cíl klade revitalizaci některých pražských částí, které nejsou v nejlepším stavu.

U Vltavy již brzy začne výstavba Rohan City

Developerský projekt Rohan City společnosti Sekyra Group je v posledních fázích přípravy. Aktuálně probíhá příprava projektu k územnímu řízení. Zahájení samotné výstavby se plánuje na rok 2014.

V Praze se v roce 2012 prodalo rekordní množství bytů

Nových bytů v Praze se v roce 2012 prodalo přesně 4 562. Je to o 2,5 % více než v roce 2011, uvádí ve své zprávě z poloviny ledna ČTK. Za růstem stojí prodej bytů v nových projektech v okrajových lokalitách a rekordně nízké úrokové sazby hypoték.