Zastupitelé dali zelenou stavbě na místě smíchovského nákladového nádraží

Zastupitelé dali zelenou stavbě na místě smíchovského nákladového nádraží

Nové bydlení, kanceláře i obchody. To všechno má stát už za pár v lokalitě smíchovského nákladového nádraží v Praze. Za tři roky tam začne výstavba projektu Smíchov City. Stavbu v této lokalitě nedávno povolili pražští zastupitelé, když schválili změnu územního plánu.

Smíchov City

Změna územního plánu odstranila stavební uzávěru v oblasti smíchovského nákladového nádraží. Už za pár let tak v této lokalitě v Praze budu desítky nových bytů.

Bydlení lemované přírodou

Smíchov City

Kromě bytů, kanceláří a obchodů se budoucí obyvatelé Smíchov City mohou těšit na nové náměstí, pěší zónu, park, parkoviště i autobusový terminál. Samozřejmě vznikne třeba i nová moderní škola, obchodní centrum a developer plánuje vybudovat také severojižní zelený bulvár pro chodce.

Výborná dostupnost i odhlučnění

Nové moderní byty, obchody a kanceláře v Praze budou na území ohraničeném ulicemi Ostrovského, Nádražní, Dobříšskou, Radlickou a nadjezdem ulice Na Zlíchově. Stavba má developera stát kolem 12 miliard korun.

Smíchov City nabídne i dobrou dostupnost centra. Lokalita je výborně dostupná už nyní a developer navíc plánuje postavit také nový dopravní uzel mezi vlakovým a novým autobusovým nádražím, parkovištěm P+R, stanicí metra a tramvají.

Přestože jsou v okolí rušné silnice, lidé se hluku bát nemusí. Developer totiž naplánoval odhlučnění pomocí administrativních budov, které budou stát podél rušných ulic a vytvoří tak účinnou protihlukovou bariéru.

<< Zobrazit všechny aktuality